Pomáhejte s námi obyvatelům okupovaných částí Ukrajiny

Obracím se na vás s prosbou o podporu našeho usilí

 

Má žena je Ukrajinka a já sám na Ukrajině vždy část roku trávím. Bohužel, rodina mé manželky pochází z oblasti, která je již od prvního dne okupována Ruskem. Válka nás donutila opustit náš domov a přesunuli jsme se do klidu a bezpečí České republiky. Ne každý si však mohl dovolit odejít - naše rodina, přátelé a spousta dalších lidí zůstali. V této oblasti denně vybuchují rakety, lidé jsou už tři čtvrtě roku bez práce a docházejí jim finanční prostředky.

 

Celá západní Evropa se spojila a pomáhá, nicméně humanitární pomoc se dostane hlavně do velkých měst, nikoliv do odlehlých okupovaných vesnic. Já díky mé manželce mám možnost pomáhat přesně tam, kam se jiná pomoc nedostane.

 

Proto se na Vás dnes obracím s prosbou o Vaši pomoc.

 

Už od samého začátku, za pomoci členů Klubu Pátečníků, těmto lidem aktivně pomáháme a pomáhat budeme až do ukončení okupace. Podařilo se nám dostat mnoho matek s dětmi do bezpečí, zajišťovat pro místní seniory jídlo a další nutné věci, bez kterých by se neobešli. Potřeby místních se v čase mění. Nyní je tu zima, a proto chceme seniorům a dalším lidem, kteří si nemohou sami dojít do lesa, zajistit dřevo na topení.

 

Pokud můžete a chcete pomoci, pojďte do toho s námi >>

 

Pro zajímavost, průměrná rodina na Ukrajině potřebuje na celou zimu dřevo za 5000 korun. Většina rodin v okupovaných oblastech již tolik peněz nemá, ale pro mnohé z nás je to vlastně zanedbatelná částka. Samozřejmě ne každý si může dovolit přispět takto významnou částkou, ale každá pomoc se počítá. Třeba i stokoruna je velké gesto.

Díky, že pomáháte s námi! Vaše pomoc se dostane přesně k lidem, kteří ji nejvíce potřebují.

 

Jakoukoliv částkou můžete přispět prostřednictvím Nadačního fondu Klubu Pátečníků ZDE >>

 

Pro možnost uplatnění odpočtu poskytnutého daru od základu daně z příjmu vám vystavíme potvrzení o daru.

 

Díky, že jste v tom s námi!

 

S pozdravem,

 

Jonáš Drobík