Pomáhejte s námi obyvatelům okupovaných částí Ukrajiny

Obracím se na vás s prosbou o podporu našeho usilí

 

Jistě víte, že jsem před válkou žil na Ukrajině se svou manželkou Julií. Na fotce níže můžete vidět náš dům. Je to typický dům - v takových žije většina Ukrajinců v té oblasti. Žili jsme ve městě Hola Prystaň, které se nachází přes řeku Dněpr naproti Chersonu. Je to tedy oblast, která je zasažená už od začátku války. S Julií jsme spoustu rodin dostali do bezpečí. Rodině a přátelům pravidelně posíláme finanční příspěvky na jídlo a další potřebné věci.

Ukrajina je ve válce už druhým rokem, lidé tam žijí ve strachu a v nouzi. A protože brzy začne topná sezóna, rozhodl jsem se spustit tzv. fundraising na dřevo pro co nejvíce domácností. Na druhé fotce můžete vidět mámu mé manželky, která jako spousta jiných ukrajinských žen každý den chodila do lesa pro dřevo. Teď už to ale není možné, protože jsou lesy celé zaminované.

Vyhlašuji tedy výzvu k pomoci co nejvíce zasaženým domácnostem. Průměrná rodina potřebuje na celou zimu dřevo za 5000 Kč. Čím více nás bude, tím více rodinám zajistíme teplo. Prosím, přidejte se ke mně.

 

Do výzvy se můžete zapojit následovně:

 

1) Přispějte libovolnou částkou prostřednictvím Nadačního fondu Klubu Pátečníků.

Budu vděčný za každou částku - čím víc nás bude, tím více rodinám zajistíme teplo. Celá Vámi zaslaná částka poputuje na nákup dřeva.

 

Chci přispět na nákup dřeva libovolnou částkou >>

 

Díky za to, že společnými silami pomůžeme co nejvíce rodinám. Ať už přispějete jakkoliv, všechny Vaše peníze půjdou na nákup dřeva. Navíc ve všech případech automaticky obdržíte potvrzení o daru, které si můžete dát do daňových nákladů.

 

Raději posíláte peníze napřímo bankovním převodem? Číslo účtu Nadačního fondu Klubu Pátečníků je: 2102382977 / 2010

2) Dražba 2 knih Petra Hory Hořejše s podpisem

V minulém roce jsem pro členy Klubu Pátečníků měl knihy Toulky českou minulostí s podpisem Petra Hory Hořejše. Nechal jsem si pro sebe jeden výtisk Toulek českou minulostí 13 a jeden výtisk Toulek českou minulostí 14. Jak jistě víte, tento uznávaný český historik nás bohužel v červenci opustil. Jelikož se knihy s jeho podpisem staly exkluzivními, rozhodl jsem se tyto 2 vlastní výtisky darovat na dobrou věc.

 

Jak to funguje?

Od každé knihy mám jen jeden kus. Obě knihy jsem se rozhodl darovat do této dobročinné dražby. Za celou vydraženou částku následně nakoupím dřevo pro obyvatele na okupovaných územích, ke kterým se jiná pomoc nemá jak dostat. Jedna domácnost potřebuje na zimní období dřevo v hodnotě 5 000 Kč. Čím větší částku nabídnete, tím více lidem pomůžete.

 

1) Vyberte si knihu, kterou chcete vydražit.

 

2) Nabídněte co nejvyšší částku. V této dražbě nejde o to, abyste knihu získali co nejvýhodněji, ale o to, abychom získali co nejvíce financí pro náš záměr. Proto nabídky ostatních Pátečníků neuvidíte a zvítězit můžete jedině tak, že naslepo nabídnete více než ostatní.

 

3) Dražba končí 31.10. Výherci se ozvu a poprosím ho o zaslání částky na účet mého nadačního fondu. Po zaplacení Vám odešlu Vaši vydraženou knihu. Od nadačního fondu navíc automaticky obdržíte potvrzení o daru, které si můžete dát do daňových nákladů.

Zapojit do dražby se můžete na odkazu níže, kde najdete i podrobnější informace.

Ne každý si samozřejmě může dovolit přispět takto velkou částkou. Proto Vám nyní představím další možnosti, jak můžete pomoci:
 

3) Zajistěte dřevo pro jednu domácnost na celou zimu

Do sbírky na dřevo daruji také několik knih Vabank od Michaela Kocába a Zázraky jsou logické od Kateřiny Cajthamlové, obě s podpisem autorů. Minimální částka, za kterou si knihu můžete zakoupit, je 4999 CZK. To je částka, za kterou koupím dřevo na celou zimu pro 1 ukrajinskou domácnost.

 

Dále jsem zajistil knihy "Podnik s nejistým koncem" od Petra Pitharta s jeho podpisem a "Kronika jednoho šílenství: Čarodějnice na severní Moravě v 17. století" také s podpisem autora Jaroslava Čechury.

 

Chci si koupit knihu a zajistit tak dřevo na celou zimu pro jednu rodinu >>

 

Vím, že je v Klubu Pátečníků spousta skvělých lidí, kteří pokaždé pomáhají, když je o to požádám, přestože si to sami nemůžou dovolit. Takového gesta si cením nejvíce. Každá částka, nehledě na její velikost, je významná pomoc.

Děkuji, že pomáháte s námi!

 

Jonáš Drobík