Psychiatrie a psychologie


Co která umí a neumí? Jaký je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem? Psychoterapie a farmakoterapie, v čem jsou užitečné?

Přednáší MUDr. Radkin Honzák


Textové podklady k přednášce

Stáhnout MP3 pro snadný poslech na cestách

Akademie Radkina Honzáka

Cyklus šesti

přednášek

Cyklus šesti přednášek o tom,

jak se zbavit úzkostí, depresí a získad nadhled

i v dnešní době plné restrikcí a změn

Je pochopitelné, že dnešní doba, kdy se ze dne na den mění opatření daná vládou, nenechají spoustu lidí v klidu. Mnohá zaměstnání není možné vykonávat nebo jen omezeně. I velké firmy dělají škrty. Lidé se proto často bojí o své pracovní pozice. Řada podnikání a výdělečných činností je omezena.

Stejně tak je omezena i zábava ve společnosti jiných lidí. Ať už se jedná o kina, divadla, společenské akce nebo semináře.

Zvláště lidé, kteří byli zvyklí trávit čas s jinými lidmi si teď procházejí těžkými časy, které mohou způsobovat úzkost, nejistotu a často i deprese.

Protože je mysl úzce svázaná s tělem, u řady lidí se díky tomu začíná projevovat velké množství chorob a celkově klesá imunita. Tělo už často nestačí zvládat i docela banální nemoci. To pak dál mnohdy vede ke strachu o zdraví a vše se točí v začarovaném kruhu…

Radkin Honzák je předním českým psychologem, psychoterapetutem a zastáncem tzv. biopsychosociálního přístupu (ten popisuje, že se na zdraví podílí významnou měrou i vliv prostředí, společnosti a psychiky člověka). Více než na chorobné stavy se zaměřuje na zjišťování a navyšování lidského potenciálu. Tedy schopnosti dosahovat ve svém životě kýžených stavů.

Představte si, jaké by to bylo se odregovat od shonu běžného dne. Při přednáškách a diskusích získat nadhled nad současnou situací z pohledu psychiatra, psychotepeuta a specialisty na psychosomatiku. Načerpat nové informace, udělat si jiný pohled na svůj život a navíc se moci zeptat na cokoliv k tématu.

Co říkají účastníci o Akademii Klubu Pátečníků

Kateřina Vranovská

Jiří Buršik

Ivan Fišera


Když jsem zjistil, že mne práce a činnost všedních dnů mentálně nikam dál neposouvají, ba právě naopak, chtěl jsem tomu čelit četbou a samostudiem. Ale časem se ukázalo, že on-line přednášky a diskusní večery jsou mnohem lepší cestou, jak potrápit mozek a alespoň jednou-dvakrát týdně se v myšlenkách přesunout jinam.
Zdeněk Edelmann
Nejdříve jsme si koncem roku 2018 zakoupili Akademii Petra Čorneje. Cyklus velmi zajímavých přednášek z českých dějin nás natolik zaujal, že už jsme si jej celý poslechli dokonce dvakrát. Přednášky jsme poslouchali při našich dlouhých cestách autem a vždy jsme se už těšili, až zase pojedeme z Mnichova do Prahy a budeme si moci poslechnout další díl.
Jaroslav Verner
Od okamžiku, kdy jsem měl možnost poprvé zakoupit prostřednicvím Klubu Pátečníků přístup k přednáškám historika Petra Čorneje, jsem okamžitě reagoval na všechny další nabídky. Letos jsem využil možnosti předplatného na celou akademii Klubu Pátečníků. Nikdy jsem nebyl zklamán, vždy jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací, které se ve škole neučí a ani se o nich ve veřejném prostoru nemluví. Široký rozsah témat mně pomáhá utvářet si vlastní "kvalifikovaný" názor nejen na historické události ale i na současné dění. Většinu přednášek poslouchám opakovaně při delších cestách autem. Děkuji organizátorům za výběr přednášejících, kteří jsou nejen odborníky v daném oboru, ale jsou schopni předat své vědomosti velice přitažlivou formou.
Miloš Kaška
Vážím si toho, že mám již po několik let možnost účastnit se aktivit Klubu Pátečníků. Cyklus přenášek Toulky českou minulostí jsem si zvolila proto, že cítím veliké nedostatky ve svých znalostech z historie. Večery věnované vzdělávacím cyklům probíhají ve velice příjemném prostředí Klubu Pátečníků, mezi přáteli a s dobrým občerstvením. Petr Hora Hořejš patří bezesporu mezi osoby nejpovolanější, které mohou o české minulosti poutavě a zasvěceně vyprávět. Po jeho přednáškách jsem vždycky doma sáhla po jeho knížkách, abych si mohla dané historické období ještě více přiblížit a získané poznatky si upevnit. Klubovou akademii vřele doporučuji každému, kdo si chce rozšířit informace a poznání, které nezískal ani ve své školní výuce, ani při výkonu svojí profese. Ve svém seniorském věku a v současné době covidové, kdy máme náhle mnohem víc času na svoje vzdělávání a volnočasové aktivity, se těším, že postupně projdu všechny nabízené cykly Akademie. Všechny jsou prezentovány předními osobnostmi českého národa. Veliký dík patří nejenom jim, že jsou ochotni věnovat svůj čas k přípravě přednášek a sdílet s Klubem Pátečníků svoje životní zkušenosti, ale i organizátorům Akademie, že se jim podařilo tyto naše velikány získat. Považuji Akademii Klubu Pátečníků za zcela mimořádnou a vzácnou příležitost hodnou univerzity nové doby.
Anna Strunecká

Co říkají osobnosti o Akademii Klubu Pátečníků 

Tomáš Halík

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Petr Pithart

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jefim Fištejn

Jak se zúčastnit?

Online varianta
2 500,- Kč
2 175 Kč
Jednu přednášku jste nám již zaplatili, tak na celý cyklus máte SLEVU ve výši 325,- Kč.
Přístup k záznamům přednášek ve formě videa a MP3 (pro pohodlný poslech např. v autě).
Možnost vystavení dárkového poukazu.

Objednávka online varianty

Další cykly z naší akademie

Pravidelně pořádáme cykly přednášek. Lektoři jsou vždy ti nejlepší ze svého oboru. Proběhlé cykly je možné shlédnout ze záznamu ve formě videa nebo MP3. Budoucích cyklů se můžete zúčastnit osobně nebo online formou živého vysílání.

100% peněz za Vámi zakoupené přednášky posíláme na humanitární pomoc.
Šestidílný cyklus přednášek "Diety a hubnutí jako novodobá mystika aneb jak racionálně prospět svému zdraví?"
Šestidílný cyklus přednášek.
Šestidílný cyklus přednášek.
Tři přednášky a tři bonusy.  
Petr Pithart
Patnáctidílný cyklus přednášek.
Šest oken do vesmíru. Šestidílný cyklus přednášek.
Cyklus šesti přednášek o proměnách víry a náboženství.
Cyklus šesti přednášek politické filosofie a filosofické etiky.
Velká témata českých dějin - šestidílný přednáškový cyklus.
Cílem šestidílného cyklu je seznámit se a zamyslet nad zemským systémem, jeho vznikem, vývojem a zejména budoucností.
Desetidílný cyklus filosofie s Danielem Kroupou a dalšími.
Desetidílný cyklus České historie, časové období 845 - 1 949.