Kontakty

Klub Pátečníků s.r.o.

Václavské náměstí 10, 110 00 Praha 1

ič: 060 67 492

Spisová značka: C 275561 vedená u Městského soudu v Praze

Jonáš Drobík

ředitel
jonas@patecnici.cz

Nikola Marušíková

Asistentka
asistentka@patecnici.cz

Slovo zakladatele Klubu Pátečníků

Naše země má obrovský nenaplněný potenciál, mařený různými protichůdnými zájmy lidí, jejich sobectvím, neodpovědností, ale také vzájemným neporozuměním. A právě projekt Pátečníků, který jsem v roce 2014 inicioval a rozeběhl spolu s Hanou Marvanovu v Praze, a který nyní úspěšně přerůstá i do regionů České republiky, má za cíl spojit ony myšlenkové světy mezi velkými a malými městy a venkovem, mezi liberálně a konzervativně smýšlejícími lidmi, mezi podnikateli a filozofy, elitami a obyčejnými občany a vzájemně si porozumět.

Mým prvním náročným projektem, který jsem založil již v roce 2001, který dodnes velmi dobře funguje, je klub podnikatelů Prague Business Club. Domnívám se tedy, že mám dostatečnou kvalifikaci a zkušenost k tomu, aby byl také Klub Pátečníků, který strategicky řídím, úspěšným, ale hlavně potřebným pro naší společnost. Díky Prague Business Clubu jsem se mohl potkat s celou řadou osobností a vytvořit s nimi přátelské pouto. Požádal jsem více než 100 českých osobností, které osobně znám, aby mi s rozvojem Klubu Pátečníků do všech regionů ČR pomohly. K mé velké radosti souhlasily a projektu, formou diskusí a přednášek, pomáhají.

Propojuji lidi kolem sebe dlouhou řadu let a vždycky se raduji a doslova žasnu nad tím, kolik důležitých nových myšlenek, nápadů, projektů, ale i přátelství a potřebných vztahů mezi nimi vzniká. Vždycky jsem odmítal povrchní a účelové využívání člověka člověkem, jen pro své úzké osobní zájmy. Je to důležité, protože pak se mohou spolu svobodně potkat dobří lidé, kde nikdo od druhého nic nežádá. Takových lidí si mohu vážit a na tomto principu je budován náš Klub Pátečníků.

Nyní vím, že přišel správný okamžik, abych širokou vztahovou síť, která je kolem mě, a kterou chci dále rozšiřovat, nabídl k užitku mnohým dalším lidem napříč Českou republikou. Uvědomuji si, že naše národní prosperita tkví v propojené a sebevědomé občanské společnosti, plné kreativních lidí, odhodlaných bránit a rozvíjet své svobody a zároveň cítících odpovědnost za prostor, ve kterém žijí. Máme plné právo žít plnohodnotný a důstojný život v zemi, kterou máme rádi, rozvíjet její potenciál, předat jí v co nejlepším stavu generacím příštím a nikdo nám v tom nesmí bránit. Doufám, že Klub Pátečníků k naplnění těchto důležitých cílů významně přispěje.

Ing. Luboš Drobík
(V Praze dne 14.1.2018)

Prezidentka a ředitel klubu

Hana Marvanová

Prezidentka klubu

Před rokem 89 působila v disentu a podílela se na založení iniciativy Nezávislé mírové sdružení, které spolupracovalo s Chartou 77. V letech 1990-1998 byla poslankyní Parlamentu. Od roku 2000 je advokátkou.

„Demokracie je diskuse\", jak řekl T. G. Masaryk. To mě vždy oslovovalo, protože jedině v tolerantní diskusi mezi rovnými si lidé mohou porozumět a sdílet své představy, jak věci kolem sebe vidí a jaké mají být. Mnohá neštěstí mezi lidmi i národy plynou z toho, že si nerozumí, že mezi sebou z tohoto nepochopení hloubí příkopy a vytvářejí nevraživosti. Zkrátka, že spolu neumí hovořit a chápat názory druhého a jejich důvody. V diskusi se učíme také kritickému myšlení, kterého je nám zvlášť zapotřebí v dnešní době, které se říká postfaktická. Tolerantní diskusi, v níž rozhoduje síla argumentů a originalita a ne síla hlasu a loktů, se však stále musíme učit. Klub Pátečníků navazuje na setkání pátečníků u Karla Čapka, ale také na tradici diskusí, které byly pořádány i v době nesvobody jako bytové semináře nebo veřejná diskusní setkání, ale rovněž diskuse, které jsme pořádali společně s Vojtěchem Ceplem, Ladislavem Smoljakem a dalšími osobnostmi v době svobody. Jsem přesvědčena, že po celé České republice je spousta zajímavých lidí, kteří dělají skvělé věci a mají originální myšlenky, jen o sobě nevědí. Právě to by mohl Klub Pátečníků pomoct změnit.

Jonáš Drobík

Ředitel

Aktuální politická situace mi připomíná jeden příběh z dětství. Když jsem jako malý kluk lezl vyčerpán na vysokou horu, vždy jsem koukal na horizont a říkal jsem si \"to je vrchol, to už přežiju\". K mému nemilému překvapení se za každým horizontem skrýval další, ještě vyšší vrchol.

V poslední době mívám z české politiky obdobné pocity. Naši představitelé mne vždy něčím překvapí a já si říkám \"to je vrchol\". Bohužel, za každým horizontem nás zatím čekal jen další a další vrchol.

Není mi jedno co se tady odehrává. Svoboda je nám plíživým tempem osekávána a to je jen špička ledovce. Klubem Pátečníků chci přiložit ruku k dílu a pomoci tomu, abychom na tu horu již konečně vylezli, aby nás už nečekaly další nemilé vrcholy.

V klubovém prostředí jsem vyrůstal a od roku 2010 se aktivně pohybuji v online podnikání a marketingu, proto věřím, že mám ty správné znalosti k tomu, abych klub Pátečníků úspěšně rozvíjel.

 Budete-li se chtít na cokoliv zeptat, nebo mohu-li vám s něčím pomoci, neváhejte mne kontaktovat.