Jaký je vztah víry, křesťanství a náboženství?

Jaká je současnost a budoucnost těchto 3 fenoménů?

Víra, křesťanství, náboženství. Tyto tři fenomény se prolínají a prostupují celou historií lidstva. Jejich vztah se mění a také jejich vzájemná společenská role. Jaká je tedy současná situace? A lze odhadnout budoucí vývoj?

Jaké jsou proměny víry a náboženství?

S Tomášem Halíkem získáte originální pohled na tento dějinný proces. Seznámíte se s jeho názory, myšlenkami a know-how, které je opřené o jeho dlouholeté působení na postu kněze a teologa. Na sérii online přednášek se například dozvíte:

  • Jak chápat Bibli, její svědectví a poslání.

  • Co je to sekularizace a jak se projevuje.

  • Jaký je stav dnešního náboženství. Vrací se ke kořenům, nebo je modernější?

Inspirujte se kladnými ohlasy posluchačů

Online Akademie Tomáše Halíka:

““Víru, církev a náboženství jsem spojoval do jednoho významu. Rozdíly jsou ovšem zásadní, jak jsem se dozvěděl v Akademii Tomáše Halíka. Také jsem se začal zajímat a přemýšlet o věcech duchovních, i když nejsem věřící.”

Přednáškou Vás provede kněz, teolog a filozof Tomáš Halík

Tomáš Halík je český katolický kněz. Přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Je farářem akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze a prezidentem České křesťanské akademie. Papež Benedikt XVI. mu udělil čestný titul monsignore – prelát Jeho Svatosti. Tomáš Halík se velice aktivně projevuje v publikační činnosti a nebojí se vyjadřovat své názory na svět, politickou situaci i na politiky samotné.

Zadejte e-mail pro přístup a získejte více informací